Koltuk Takımı Dekorasyon Önerileri

Koltuk Takımı almadan önce ne gibi ihtiyaçlarınız olduğunu belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınızı liste yaptıktan sonra büyüklüğe karar vermelisiniz. Çünkü koltuk takımları çok küçük ya da çok büyük üretilebiliyor. Eğer geniş bir salon için koltuk takımı alacaksanız, daha büyük modeller bakabilirsiniz. Ya da 2+1 eviniz için bir takım seçecekseniz küçük bir koltuk takımı almak zorundasınız. Büyük takımlar yaşam alanlarınızı daraltır ve sizi mutlu edeceği yerde daha da huzursuz hale sokabilir. Bu nedenle koltuk takımını almadan önce gözünüzde koltuğun kaplayacağı alanı hesaplamalısınız.

Dar Odalar İçin Koltuk Takımları

Koltuk Takımları dar alanlar için kullanılacaksa köşeli takımlar alınmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü köşeli takımlarda derinlik algısı daha yüksek olur. Ayrıca açık renkler genişlik ve ferahlık hissi verecektir. Küçük bir oda için seçilmesi gereken beyaz veya krem tonlarda köşeli bir koltuk takımı olabilir. Sade koltuk takımları ilerleyen yıllarda da sizi üzmez çünkü sade modeller her zaman klasiktir ve modası geçmez.

Geniş odalar için koltuk takımları

Salon ya da geniş bir oda için koltuk takımı alacaksanız alternatifleriniz artıyor demektir. Bu noktada zevkinize göre odanızı döşeyebilirsiniz. Eğer elit ve ihtişamlı bir oda istiyorsanız koyu renkleri ağırlıkta olan, altın, platin, gümüş, siyah, mor gibi ağır renkler içeren koltuk takımları seçmelisiniz. İhtişam istiyorsanız ahşap kısımları oyma klasik mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu mobilyaların biraz ağır olabileceğini unutmayınız. Neşeli bir salon istiyorsanız daha modern çizgilerde koltuk takımları seçmelisiniz. Ancak modern olmakla avam olmak arsındaki ince çizgiye dikkat etmelisiniz. Işıltılı kırmızı bir koltuk takımı her eve uygun olmayabilir!

Stüdyo Daireler İçin Koltuk Takımı

Stüdyo daireler kesinlikle köşe koltuk takımları ile döşenmelidir. Çünkü Stüdyo dairelerde alan çok önemlidir. Stüdyo ya da 1+1 dairelerde, alan kazanmak temel felsefe olmalıdır. Misafiriniz geldiğinde o köşe koltuğunda uyuması gerekebilir. O yüzden köşe koltuğunun uyumak için müsait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Yine açık renkler evinizi daha geniş göstereceği için tercih edilmelidir. Fakat hep aynı koltukta yatıp kalkacaksanız, açık renkler size temizlik konusunda sıkıntı çıkarabilir. Kendi yaşantınıza göre seçimlerinizi şekillendirmelisiniz.

Benzer Haberler

Alfemo Tasarım Yarışmasını Kaçırmayın.

Alfemo'dan ödüllü tasarım yarışmasına katılma koşulları ve ödülleri.

İkea Mağazalarını Bir Bir Kapatıyor.

Mobilya devi İkea'dan ardı ardına mağaza kapatma kararları geliyor.

Bellona

Bellona 2019 mobilyalarını gördünüz mü?

Duvar Saatleri

Duvar saatinin hayatımızdaki yeri

Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı 2019

Samsunda 4.sü Düzenlenen Mobilya,İç Mimari,Halı,Aydınlatma,Dekorasyon ve Aksesuar Fuarı Kapılarını Açıyor.

IKEA'dan Yeni Proje !

IKEA bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

Enginev Alternatif Mobilya Outlet Ürünler

Enginev Alternatif Mobilya'da outlet ürünleri görmenizde fayda var.

Ofis Mobilyaları İle İletişim Sınırlarınızı Genişletin!

Kurumsal kimliğin oldukça önemli bir parçası olan ofis dekorasyonu, hem çalışanları hem de müşterileri doğrudan etkilemektedir.

Engince Mobilya Düğün Paketleri

Engince mobilya tarafından hazırlanan düğün paketlerini en yakın engince mağazalarında görebilirsiniz

Outlet Mobilya

Her mobilya mağazasında karşımıza çıkabilecek bir terim OUTLET MOBİLYA!

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı